games.kappa.ro
Bine ai venit pe forumul serverului games.kappa.ro!
games.kappa.ro
Bine ai venit pe forumul serverului games.kappa.ro!
games.kappa.ro
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Veteranul serverelor de Counter Strike
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareGAMETRACKERGalerie
Bine ai venit pe forumul comunitatii KAPPA! Navigare placuta printre subiectele deschise de catre jucatorii serverului

 

 mdLL - adminul momentului

In jos 
+11
acyd
ULTRAS
Gizmo
WAVE
Hydra
Cristian
akles
Flipper
Release
korr
Law
15 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Law
bot



Sex : masculin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 33
Localitatea : recunoscator
Hobby/Distractii : Baschet
Data de inscriere : 09/03/2009

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyLun Mar 09, 2009 11:34 am

Sus In jos
korr
Moderator
korr


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 136
Varsta : 33
Localitatea : Buzau
Hobby/Distractii : ->
Data de inscriere : 29/10/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyLun Mar 09, 2009 1:30 pm

S-a intamplat o data si cu mine pe server. Acum 1 luna, am stat de vba q el am facut si eu la fel reclamatie...
Sper ca de data aceasta Cristian sa-i scoata adminul.

afro afro afro
Sus In jos
Release
Activ member
Release


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 303
Varsta : 31
Localitatea : IASI
Hobby/Distractii : fotbal, gaming
Stare de spirit : straight
Data de inscriere : 01/12/2008

Foaie de personaj
Player:

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyLun Mar 09, 2009 3:26 pm

Ce frustrat....scos admin + ban permanent.
Sus In jos
https://kappa.all-up.com
Vizitato
Vizitator
Anonymous



mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyLun Mar 09, 2009 3:40 pm

Din cate am auzit e player vechi.....Cred ca decat adminul scos e suficient!
Sus In jos
Flipper
Moderator



Sex : masculin
Numarul mesajelor : 44
Varsta : 39
Localitatea : Ploiesti
Hobby/Distractii : Dota Allstars Addicted
Data de inscriere : 23/11/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyLun Mar 09, 2009 5:59 pm

uite ce fac copii pe servere cand se vad cu accese.....parerea mea e ca astuia trebuie sa i se ia adminul
Sus In jos
akles
Moderator
akles


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 379
Varsta : 36
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Stresatul celor din jur
Stare de spirit : mwhahahaha
Data de inscriere : 25/09/2008

Foaie de personaj
Player:

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyLun Mar 09, 2009 6:29 pm

Am intrat pe server la scurt timp dupa primata.A golit serverul,eu ma gandeam ca de la erori dar Law mi-a spus atunci!Dat fiind ca nu e prima abatere in cel mai bun caz acces scos!Banul daca nu il da Cristian il dam noi!
Sus In jos
Cristian
Admin server
Cristian


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 1107
Varsta : 65
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Curse auto, Excursii, Comunicatii radio, Games...
Stare de spirit : :))
Data de inscriere : 13/08/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMar Mar 10, 2009 6:13 pm

akles a scris:
Am intrat pe server la scurt timp dupa primata.A golit serverul,eu ma gandeam ca de la erori dar Law mi-a spus atunci!Dat fiind ca nu e prima abatere in cel mai bun caz acces scos!Banul daca nu il da Cristian il dam noi!
Cu slot nu mai poate face abuz de comenzi...
Sus In jos
https://kappa.all-up.com
akles
Moderator
akles


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 379
Varsta : 36
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Stresatul celor din jur
Stare de spirit : mwhahahaha
Data de inscriere : 25/09/2008

Foaie de personaj
Player:

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMar Mar 10, 2009 7:33 pm

Esti mult prea indulgent Cristian!Pentru ce a facut(de doua ori a facut la fel)trebuia orice fel de acces scos +ban.Noi umplem serverul el il goleste.Nu sta serverul in mdl sau oricare altul dintre admini.Nu stiu ce te mint copiii astia pe mess de inca le mai suporti suferintele.Pentru ca ne-am saturat pana peste cap de asemenea specimene.

Ca tot veni vorba cred ca trebuie o triere atat intre adminii care sunt deja,cat si intre cei care vor veni.Nu se mai poate asa!
Sus In jos
Hydra
Membru
Hydra


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 35
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Gaming
Data de inscriere : 01/11/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMar Mar 10, 2009 8:53 pm

akles a scris:
Esti mult prea indulgent Cristian!Pentru ce a facut(de doua ori a facut la fel)trebuia orice fel de acces scos +ban.Noi umplem serverul el il goleste.Nu sta serverul in mdl sau oricare altul dintre admini.Nu stiu ce te mint copiii astia pe mess de inca le mai suporti suferintele.Pentru ca ne-am saturat pana peste cap de asemenea specimene.

Ca tot veni vorba cred ca trebuie o triere atat intre adminii care sunt deja,cat si intre cei care vor veni.Nu se mai poate asa!
Chiar ca i indulgent cristi. Cati dintre noi daca eram in locul lui cristii il mai lasam p asta cu acces?
Sus In jos
Release
Activ member
Release


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 303
Varsta : 31
Localitatea : IASI
Hobby/Distractii : fotbal, gaming
Stare de spirit : straight
Data de inscriere : 01/12/2008

Foaie de personaj
Player:

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMar Mar 10, 2009 9:29 pm

Hydra a scris:
akles a scris:
Esti mult prea indulgent Cristian!Pentru ce a facut(de doua ori a facut la fel)trebuia orice fel de acces scos +ban.Noi umplem serverul el il goleste.Nu sta serverul in mdl sau oricare altul dintre admini.Nu stiu ce te mint copiii astia pe mess de inca le mai suporti suferintele.Pentru ca ne-am saturat pana peste cap de asemenea specimene.

Ca tot veni vorba cred ca trebuie o triere atat intre adminii care sunt deja,cat si intre cei care vor veni.Nu se mai poate asa!
Chiar ca i indulgent cristi. Cati dintre noi daca eram in locul lui cristii il mai lasam p asta cu acces?

Cati dintre noi il mai lasam pe asta sa joace pe server...Dar cristi este baiat fin si ii mai acorda o sansa...Daca aplica regulile la sange pana acum cred ca numarul adminilor se injumatatea Sad
Sus In jos
https://kappa.all-up.com
Cristian
Admin server
Cristian


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 1107
Varsta : 65
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Curse auto, Excursii, Comunicatii radio, Games...
Stare de spirit : :))
Data de inscriere : 13/08/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMier Mar 11, 2009 6:58 pm

akles a scris:
Esti mult prea indulgent Cristian!Pentru ce a facut(de doua ori a facut la fel)trebuia orice fel de acces scos +ban.Noi umplem serverul el il goleste.Nu sta serverul in mdl sau oricare altul dintre admini.Nu stiu ce te mint copiii astia pe mess de inca le mai suporti suferintele.Pentru ca ne-am saturat pana peste cap de asemenea specimene.

Ca tot veni vorba cred ca trebuie o triere atat intre adminii care sunt deja,cat si intre cei care vor veni.Nu se mai poate asa!
Nu prea le aveti cu psihologia. Voi daca vedeti pe unul ca injra, gata ban. Nu asa frate! Il tii in Llama sau gag pana-i vine mintea la cap... Daca-i dai ban pleaca pe alt server si uita in 2 minute. Lui mDLL asta daca-i sterg adminul va pleca pe alt server si va face la fel. Daca-l las cu slot va mai intra dar se va simti un nimic fata de cei pe care-i teroriza cu abuzurile de comenzi. In felul asta afla si altii... Am destui cu care am procedat asa si acum sunt OK.
Sus In jos
https://kappa.all-up.com
Hydra
Membru
Hydra


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 35
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Gaming
Data de inscriere : 01/11/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMier Mar 11, 2009 7:35 pm

Problema este alta: pana le vine mintea la cap la unii pleaca altii Neutral
In spectrul meu adminu este acel individ care sta si mai mult supravegheaza decat sa se joace [se uita de codari de afk de cel cu bmb etc etc nu sta sa se joace si numai sa se opreasca in drum cand pleci din baza sa dea 2-3 banuri si gata pleaca iar
treaba cu luatu masuri...masuri trebuie luate ca daca vede omu ca un admin ii da kick slay in nestire si nici un alt admin nu ia vre o masura ajunge la binecunoscuta concluzie "server de ratati" si nimeni de aici nu vrea asta eu de asta m am razgandit si am venit inapoi am zis sa facem ceva uite acum am mai deschis un sv poate mai deschidem unu peste 6 luni cine stie totul este sa fie armonie [bem si giusto daca e cazul] Smile
Sus In jos
WAVE
VIP
WAVE


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 265
Varsta : 36
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : snowboarding
Data de inscriere : 07/12/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMier Mar 11, 2009 9:00 pm

Din cauza indulgentei tale Cristian o sa vezi ca multa lume o sa plece de pe server din cauza adminilor care abuzeaza de comenzi iar tu nu iei nici o masura drastica...trebuie la sange luate masurile , deja e plin serveru de admini si majoritatea n-au nici o treaba.
Multi mi-au zis ca daca o sa o tineti tot asa o sa plece de pe kappa cu tot cu oamenii pe care i-au adus , asa ca aveti grija sa nu se goleasca iar serveru ...in stilu asta se duce de rapa.
Sus In jos
http://www.turbotech.ro
Cristian
Admin server
Cristian


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 1107
Varsta : 65
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Curse auto, Excursii, Comunicatii radio, Games...
Stare de spirit : :))
Data de inscriere : 13/08/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMier Mar 11, 2009 9:15 pm

WAVE a scris:
Din cauza indulgentei tale Cristian o sa vezi ca multa lume o sa plece de pe server din cauza adminilor care abuzeaza de comenzi iar tu nu iei nici o masura drastica...trebuie la sange luate masurile , deja e plin serveru de admini si majoritatea n-au nici o treaba.
Multi mi-au zis ca daca o sa o tineti tot asa o sa plece de pe kappa cu tot cu oamenii pe care i-au adus , asa ca aveti grija sa nu se goleasca iar serveru ...in stilu asta se duce de rapa.
22:03:49 ( T) aFK : 1
22:03:50 (CT) verDe (TEAM): AMN@
22:03:53 (CT) fNx : K
22:04:23 Admin Mod (AM ): Command: WAVE used command admin_rcon admin_ignore_immunity 1
22:04:25 Admin Mod (AM ): Command: WAVE used command admin_ban Ghizmo
22:04:26 Admin Mod (AM ): Command: WAVE used command admin_rcon admin_ignore_immunity 0
22:06:29 Admin Mod (AM-C): games.kappa.ro 1.6 Public Server - UPC Romania Bucharest

Daca asta nu e abuz mai WAVE, atunci cum clasifici actiunea ta? Chiar nu a facut nimic omul...
Sus In jos
https://kappa.all-up.com
Hydra
Membru
Hydra


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 35
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Gaming
Data de inscriere : 01/11/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMier Mar 11, 2009 9:24 pm

"deja e plin serveru de admini si majoritatea n-au nici o treaba"
Nimic mai adevarat
Ar trebui 2 reguli adaugate cred eu si se va mai schimba ceva pentru cei proaspat veniti pe server,poate mai bine pentru cei vechi
1: oricine are dreptun sa ceara admin/slot/mod/administrator numai cine se simte in stare sa depuna cerere
2: cei care joaca pe server pentru admine sunt pofiti sa populeze alt server
Acum nu ca ma uit pa mine scuzati mi expresia ca am eu administrator ca sunt multi peste mine dar sunt unii admini care chiar daca nu stiu unele comenzi nu sunt in stare sa dea un admin_help admin_help 11 21 31 ca sa afle restul de comenzi pai la ce administrare sa te astepti pe un server vechi cat lumea
Pacat sa se stinga sub actiunile negandite ale unor admini fara experienta
Sus In jos
Cristian
Admin server
Cristian


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 1107
Varsta : 65
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Curse auto, Excursii, Comunicatii radio, Games...
Stare de spirit : :))
Data de inscriere : 13/08/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMier Mar 11, 2009 9:37 pm

Hydra a scris:
"deja e plin serveru de admini si majoritatea n-au nici o treaba"
Nimic mai adevarat
Ar trebui 2 reguli adaugate cred eu si se va mai schimba ceva pentru cei proaspat veniti pe server,poate mai bine pentru cei vechi
1: oricine are dreptun sa ceara admin/slot/mod/administrator numai cine se simte in stare sa depuna cerere
2: cei care joaca pe server pentru admine sunt pofiti sa populeze alt server
Acum nu ca ma uit pa mine scuzati mi expresia ca am eu administrator ca sunt multi peste mine dar sunt unii admini care chiar daca nu stiu unele comenzi nu sunt in stare sa dea un admin_help admin_help 11 21 31 ca sa afle restul de comenzi pai la ce administrare sa te astepti pe un server vechi cat lumea
Pacat sa se stinga sub actiunile negandite ale unor admini fara experienta
Uite ca tocmai il certam pe WAVE pentru abuz si uite ce face Ghizmo:
#19 "nasturel" 502 STEAM_0:1:22502757 0 00:32 11 0 86.106.59.86:27005

2:16:47 og L 03/11/2009 - 22:17:11: [ADMIN] Command: nasturel used command admin_who
22:16:49 og L 03/11/2009 - 22:17:13: World triggered "Round_Start"
22:16:50 og L 03/11/2009 - 22:17:14: [ADMIN] (say) Command: nasturel used command admin_ban 89.39.47.22
22:16:50 og L 03/11/2009 - 22:17:14: [ADMIN] Banned: 89.39.47.22
22:16:51 og L 03/11/2009 - 22:17:16: [ADMIN] (say) Command: nasturel used command admin_ban STEAM_0:0:15277275
22:16:51 og L 03/11/2009 - 22:17:16: [ADMIN] Banned: STEAM_0:0:15277275
22:16:53 og L 03/11/2009 - 22:17:17: "Dallmayer<504>" say "dc e asa muulta lume ?"
22:17:06 og L 03/11/2009 - 22:17:31: Server cvar "public_slots_free" = "19"
22:17:06 og L 03/11/2009 - 22:17:31: "nasturel<502>" disconnected
Pana una alta au pierdut rconul amandoi...
REZOLVATI-VA PROBLEMA INTRE VOI SI MA ANUNTATI CAND ATI TERMINAT!
Sus In jos
https://kappa.all-up.com
Gizmo
Moderator



Sex : masculin
Numarul mesajelor : 464
Varsta : 38
Localitatea : Ploiesti
Hobby/Distractii : Pumping Iron
Data de inscriere : 24/11/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMier Mar 11, 2009 10:07 pm

Eu unul recunosc ce am facut si imi asum responsabilitatea.I-am spus lui wave daca imi da ban ripostez si eu.Mi-a dat ban si in schimb i-am banat si eu ip si steamid.Mi se pare normal sa suport consecitele gestului meu dar atat timp cat este reciproc nu mai conteaza.Nu sunt singurul care a luat ban de la wave se stie prea bine dar sunt singurul care a reactionat.Totusi consider ca am mai multa minte ca wave asa ca atata timp cat omul nu imi zice nimic si nu imi face nimic (cel putin pe sv) din partea mea nu vor fii nici un fel de probleme.Sunt cat se poate de sincer nu incerc sa fac pe lupul moralist avand in vedere tot ceea ce este scris in acest topic Smile
Sus In jos
ULTRAS
Activ member
ULTRAS


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 136
Varsta : 36
Localitatea : Trag in piept aerul jegos de Bucuresti
Hobby/Distractii : Fotbal / Net / Secs / Masini de cusut /
Data de inscriere : 29/08/2008

Foaie de personaj
Player:

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMier Mar 11, 2009 11:07 pm

Cristian a scris:
Hydra a scris:
"deja e plin serveru de admini si majoritatea n-au nici o treaba"
Nimic mai adevarat
Ar trebui 2 reguli adaugate cred eu si se va mai schimba ceva pentru cei proaspat veniti pe server,poate mai bine pentru cei vechi
1: oricine are dreptun sa ceara admin/slot/mod/administrator numai cine se simte in stare sa depuna cerere
2: cei care joaca pe server pentru admine sunt pofiti sa populeze alt server
Acum nu ca ma uit pa mine scuzati mi expresia ca am eu administrator ca sunt multi peste mine dar sunt unii admini care chiar daca nu stiu unele comenzi nu sunt in stare sa dea un admin_help admin_help 11 21 31 ca sa afle restul de comenzi pai la ce administrare sa te astepti pe un server vechi cat lumea
Pacat sa se stinga sub actiunile negandite ale unor admini fara experienta
Uite ca tocmai il certam pe WAVE pentru abuz si uite ce face Ghizmo:
#19 "nasturel" 502 STEAM_0:1:22502757 0 00:32 11 0 86.106.59.86:27005

2:16:47 og L 03/11/2009 - 22:17:11: [ADMIN] Command: nasturel used command admin_who
22:16:49 og L 03/11/2009 - 22:17:13: World triggered "Round_Start"
22:16:50 og L 03/11/2009 - 22:17:14: [ADMIN] (say) Command: nasturel used command admin_ban 89.39.47.22
22:16:50 og L 03/11/2009 - 22:17:14: [ADMIN] Banned: 89.39.47.22
22:16:51 og L 03/11/2009 - 22:17:16: [ADMIN] (say) Command: nasturel used command admin_ban STEAM_0:0:15277275
22:16:51 og L 03/11/2009 - 22:17:16: [ADMIN] Banned: STEAM_0:0:15277275
22:16:53 og L 03/11/2009 - 22:17:17: "Dallmayer<504>" say "dc e asa muulta lume ?"
22:17:06 og L 03/11/2009 - 22:17:31: Server cvar "public_slots_free" = "19"
22:17:06 og L 03/11/2009 - 22:17:31: "nasturel<502>" disconnected
Pana una alta au pierdut rconul amandoi...
REZOLVATI-VA PROBLEMA INTRE VOI SI MA ANUNTATI CAND ATI TERMINAT!



Si uite cum "batranii" demonstreaza ca defapt nu sufera si ca indiferent de consecinte raman demni, si recunosc dependenta fata de kappa si anturajul in care au crescut .... Cristiane avem 1-0 la 2 schimbam portile !
Sus In jos
ULTRAS
Activ member
ULTRAS


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 136
Varsta : 36
Localitatea : Trag in piept aerul jegos de Bucuresti
Hobby/Distractii : Fotbal / Net / Secs / Masini de cusut /
Data de inscriere : 29/08/2008

Foaie de personaj
Player:

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMier Mar 11, 2009 11:10 pm

Ghizmo a scris:
Eu unul recunosc ce am facut si imi asum responsabilitatea.I-am spus lui wave daca imi da ban ripostez si eu.Mi-a dat ban si in schimb i-am banat si eu ip si steamid.Mi se pare normal sa suport consecitele gestului meu dar atat timp cat este reciproc nu mai conteaza.Nu sunt singurul care a luat ban de la wave se stie prea bine dar sunt singurul care a reactionat.Totusi consider ca am mai multa minte ca wave asa ca atata timp cat omul nu imi zice nimic si nu imi face nimic (cel putin pe sv) din partea mea nu vor fii nici un fel de probleme.Sunt cat se poate de sincer nu incerc sa fac pe lupul moralist avand in vedere tot ceea ce este scris in acest topic Smile


ghizmo noi 2 n am avut probleme ... dar hai sa iti spun ceva... tu joci de o gramada de timp zici ... 1 an ... noi avem 7 8 ani .. cazult WAVE ... vechimea ... CHIAR CONTEAZA ! Niciodata nu o sa poti sa iti faci dreptate singur .. pentru ca voi astia noi ..sunteti cati sunteti .. noi suntem poate mai putini ... dar mai cu capul pe umeri .. si dupa atatia ani .. buni "kamarazi" asa ca .... ai comis o .... maxim slot ti as lasa ...
Sus In jos
acyd
Activ member
acyd


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 67
Varsta : 38
Localitatea : Brasov
Hobby/Distractii : movies
Data de inscriere : 06/01/2009

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMier Mar 11, 2009 11:12 pm

+1 Wave .. ghizmo .. nu suntem la meci .. incearca sa`ti dai drumu la joc si te m`ai misti .. nu sunt singurul care plange de jocul tau .. nu cunosc situatia exact ..ce e intre tine si Wave .. dar nu e singurul care ti`a dat ban .. si stii pentru ce
Sus In jos
Cristian
Admin server
Cristian


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 1107
Varsta : 65
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Curse auto, Excursii, Comunicatii radio, Games...
Stare de spirit : :))
Data de inscriere : 13/08/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMier Mar 11, 2009 11:19 pm

Ghizmo a scris:
Eu unul recunosc ce am facut si imi asum responsabilitatea.I-am spus lui wave daca imi da ban ripostez si eu.Mi-a dat ban si in schimb i-am banat si eu ip si steamid.Mi se pare normal sa suport consecitele gestului meu dar atat timp cat este reciproc nu mai conteaza.Nu sunt singurul care a luat ban de la wave se stie prea bine dar sunt singurul care a reactionat.Totusi consider ca am mai multa minte ca wave asa ca atata timp cat omul nu imi zice nimic si nu imi face nimic (cel putin pe sv) din partea mea nu vor fii nici un fel de probleme.Sunt cat se poate de sincer nu incerc sa fac pe lupul moralist avand in vedere tot ceea ce este scris in acest topic Smile
Cu parere de rau dar se pare ca ai comis mai multe abuzuri. Pentru o perioada nedeterminata ramai cu slot...
Wave sta si el o saptamana cu moderator dar ce ai facut tu nu este OK de loc. Daca nu ma anuntai ca intri cu alt ID sa-ti scoti banul pierdeai si slotul. Pacat ca se ajunge la asa ceva pentru un simplu joc. Daca erati in viata reala va rupeati gatul unul la altul? Pacat...
Sus In jos
https://kappa.all-up.com
Gizmo
Moderator



Sex : masculin
Numarul mesajelor : 464
Varsta : 38
Localitatea : Ploiesti
Hobby/Distractii : Pumping Iron
Data de inscriere : 24/11/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyMier Mar 11, 2009 11:59 pm

eu am comis abuzuri???tot eu am comis abuzuri???ma uit la reclamatii admini si ma minunez cate sunt adresate mie dar daca eu am comis abuzuri mi sa pare normal sa imi stergi orice acces dar macar sa fie pe corecte.....de cand am admin nu stiu daca am dat 4 banuri pe sv asta ca sa il includ si pe wave.indiferent ce acces am asta nu o sa ma faca sa joc mai bine sau mai retard asa ca nu e o problema din partea mea.
Sus In jos
Gizmo
Moderator



Sex : masculin
Numarul mesajelor : 464
Varsta : 38
Localitatea : Ploiesti
Hobby/Distractii : Pumping Iron
Data de inscriere : 24/11/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyJoi Mar 12, 2009 12:13 am

ULTRAS a scris:
Ghizmo a scris:
Eu unul recunosc ce am facut si imi asum responsabilitatea.I-am spus lui wave daca imi da ban ripostez si eu.Mi-a dat ban si in schimb i-am banat si eu ip si steamid.Mi se pare normal sa suport consecitele gestului meu dar atat timp cat este reciproc nu mai conteaza.Nu sunt singurul care a luat ban de la wave se stie prea bine dar sunt singurul care a reactionat.Totusi consider ca am mai multa minte ca wave asa ca atata timp cat omul nu imi zice nimic si nu imi face nimic (cel putin pe sv) din partea mea nu vor fii nici un fel de probleme.Sunt cat se poate de sincer nu incerc sa fac pe lupul moralist avand in vedere tot ceea ce este scris in acest topic Smile


ghizmo noi 2 n am avut probleme ... dar hai sa iti spun ceva... tu joci de o gramada de timp zici ... 1 an ... noi avem 7 8 ani .. cazult WAVE ... vechimea ... CHIAR CONTEAZA ! Niciodata nu o sa poti sa iti faci dreptate singur .. pentru ca voi astia noi ..sunteti cati sunteti .. noi suntem poate mai putini ... dar mai cu capul pe umeri .. si dupa atatia ani .. buni "kamarazi" asa ca .... ai comis o .... maxim slot ti as lasa ...

ultras te asigur ca intru de ceva vreme si eu pe kappa intodeauna am avut un pass de la cate un acces ca sa ma pot conecta si sa nu iau kick/ban e adevarat ca nu sunt de 7-8 ani dar nu am descoperit sv acum 3-4 luni.spui ca am comis-o si te intreb e normal sa iei ban fara nici un motiv sa imi interzici accesul pe sv ca asa vrei tu (ma refer la wave) fara sa avem nici un fel de conflict pe sv datorita fapului ca nu ti-a convenit o afirmatie care am facut-o la adresa lui svcbad?din pacate Cristian a sters topicul de unde a pornit cearta.wave a intrat pe sv mi-a dat ban si a iesit eu am intrat cu alt steam si i-am dat si eu ban.concluzia eu sunt de vina!
Sus In jos
akles
Moderator
akles


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 379
Varsta : 36
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Stresatul celor din jur
Stare de spirit : mwhahahaha
Data de inscriere : 25/09/2008

Foaie de personaj
Player:

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyJoi Mar 12, 2009 12:30 am

Cristian a scris:
akles a scris:
Esti mult prea indulgent Cristian!Pentru ce a facut(de doua ori a facut la fel)trebuia orice fel de acces scos +ban.Noi umplem serverul el il goleste.Nu sta serverul in mdl sau oricare altul dintre admini.Nu stiu ce te mint copiii astia pe mess de inca le mai suporti suferintele.Pentru ca ne-am saturat pana peste cap de asemenea specimene.

Ca tot veni vorba cred ca trebuie o triere atat intre adminii care sunt deja,cat si intre cei care vor veni.Nu se mai poate asa!
Nu prea le aveti cu psihologia. Voi daca vedeti pe unul ca injra, gata ban. Nu asa frate! Il tii in Llama sau gag pana-i vine mintea la cap... Daca-i dai ban pleaca pe alt server si uita in 2 minute. Lui mDLL asta daca-i sterg adminul va pleca pe alt server si va face la fel. Daca-l las cu slot va mai intra dar se va simti un nimic fata de cei pe care-i teroriza cu abuzurile de comenzi. In felul asta afla si altii... Am destui cu care am procedat asa si acum sunt OK.

Sa iau ce ai spus tu in ordine:
1.Nu stiu prea mute despre psihologie,decat ce am invatat in viata.Ai dreptate.
2.Daca imi ia careva decedatii la dezgropat,sau si mai rau ma injura de mama sa n-ai nici cea mai mica pretentie sa nu-l banez macar(asta in cazul in care nu e o persoana cu care am glume).Daca injura strict persoana mea si nu exagereaza sau are un motiv mai trec cu vederea.Daca injura ceva gen "ma f*t in el de maus/net/etc" e problema lui,are dreptul sa se descarce,e un server de cs nu biserica!
3.Daca pleaca pe alt server...preferi sa plecam noi?Eu unul nu stau sa fiu injurat de toti frustratii si sa-i las in pace.Macar atat lucru sa fie in castigul meu personal din faptul ca am admin.Consider ca majoritatea e de acord cu mine.
4.In cazul mdl,ce facem?Il lasam cu slot pentru ca o sa se duca pe alt server si o sa sufere acolo?Pai ce ma/ne intereseaza pe mine/noi ce face el pe alt server?!Protejam alte servere de el tinandu-l la noi?Daca era prima abatere de acest gen mai ziceam.Dar ce a facut el a fost bataie de joc fata de server...si noi totusi il rasplatim cu slot.El si bate joc de adminii care au umplut serverul cand era gol.Din punctul lui de vedere,va intra pe server va vedea ca are slot si va iesi.Si asa a jucat de s-a rupt: https://games.kappa.ro/index.php?q=mdll !Nu toti se schimba!Si astfel dai exemplu.Asa vad toti,dau un ban ma lasa cu slot mai joc imi cer scuze imi da adminul inapoi si iar sunt miez.

Pledoaria mea s-a incheiat!
Sus In jos
Hydra
Membru
Hydra


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 35
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Gaming
Data de inscriere : 01/11/2008

mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului EmptyJoi Mar 12, 2009 12:37 am

Ghizmo a scris:
ULTRAS a scris:
Ghizmo a scris:
Eu unul recunosc ce am facut si imi asum responsabilitatea.I-am spus lui wave daca imi da ban ripostez si eu.Mi-a dat ban si in schimb i-am banat si eu ip si steamid.Mi se pare normal sa suport consecitele gestului meu dar atat timp cat este reciproc nu mai conteaza.Nu sunt singurul care a luat ban de la wave se stie prea bine dar sunt singurul care a reactionat.Totusi consider ca am mai multa minte ca wave asa ca atata timp cat omul nu imi zice nimic si nu imi face nimic (cel putin pe sv) din partea mea nu vor fii nici un fel de probleme.Sunt cat se poate de sincer nu incerc sa fac pe lupul moralist avand in vedere tot ceea ce este scris in acest topic Smile


ghizmo noi 2 n am avut probleme ... dar hai sa iti spun ceva... tu joci de o gramada de timp zici ... 1 an ... noi avem 7 8 ani .. cazult WAVE ... vechimea ... CHIAR CONTEAZA ! Niciodata nu o sa poti sa iti faci dreptate singur .. pentru ca voi astia noi ..sunteti cati sunteti .. noi suntem poate mai putini ... dar mai cu capul pe umeri .. si dupa atatia ani .. buni "kamarazi" asa ca .... ai comis o .... maxim slot ti as lasa ...

ultras te asigur ca intru de ceva vreme si eu pe kappa intodeauna am avut un pass de la cate un acces ca sa ma pot conecta si sa nu iau kick/ban e adevarat ca nu sunt de 7-8 ani dar nu am descoperit sv acum 3-4 luni.spui ca am comis-o si te intreb e normal sa iei ban fara nici un motiv sa imi interzici accesul pe sv ca asa vrei tu (ma refer la wave) fara sa avem nici un fel de conflict pe sv datorita fapului ca nu ti-a convenit o afirmatie care am facut-o la adresa lui svcbad?din pacate Cristian a sters topicul de unde a pornit cearta.wave a intrat pe sv mi-a dat ban si a iesit eu am intrat cu alt steam si i-am dat si eu ban.concluzia eu sunt de vina!
Mai trebuie rezolvata o problema: nu ar trebui sa se amestece un admin intr un conflict intre 2 playeri /admini numai daca este vorba de ceva grav.....uite unde se ajunge pentru niste lucruri de copii
ghizmo ce sa zic.......nu prea ai ce face astia s oamenii care au dus serveru in carca atatia ani.... hai sa vedem ce mai avem de facut trecem peste asta Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





mdLL - adminul momentului Empty
MesajSubiect: Re: mdLL - adminul momentului   mdLL - adminul momentului Empty

Sus In jos
 
mdLL - adminul momentului
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» svcbad ratatul momentului :))
» Imi vreau adminul inapoi
» Kenox, adminul mileniului urmator

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
games.kappa.ro :: games.kappa.ro 1.6 Public Server :: Reclamatii admini-
Mergi direct la: