games.kappa.ro
Bine ai venit pe forumul serverului games.kappa.ro!
games.kappa.ro
Bine ai venit pe forumul serverului games.kappa.ro!
games.kappa.ro
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Veteranul serverelor de Counter Strike
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareGAMETRACKERGalerie
Bine ai venit pe forumul comunitatii KAPPA! Navigare placuta printre subiectele deschise de catre jucatorii serverului

 

 tzetze

In jos 
+2
d0bErMaN
marix
6 participan?i
AutorMesaj
marix
New Member



Sex : masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 33
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : CS
Data de inscriere : 26/05/2012

tzetze Empty
MesajSubiect: tzetze   tzetze EmptyJoi Iun 21, 2012 2:28 pm

asa admin ce aveti pe tze asta da kick cand vrea el

Command: TzeTze used command admin_slap DANA.ro
DANA.ro killed l*DgL*l V!@d11 with m4a1
*** TzeTze killed |GoDGaME|_BrySi with a headshot from usp ***
|GoDGaME|_BrySi dropped
"public_slots_free" changed to "19"
|GoDGaME|_BrySi has left the game
l*DgL*l V!@d11 killed TzeTze with ak47
DANA.ro killed l*DgL*l V!@d11 with awp
DANA.ro killed l*DgL*l V!@d11 with awp
l*DgL*l V!@d11 : DANA

l*DgL*l V!@d11 killed TzeTze with m4a1
Kicked by Console
Kicked
] retry
Commencing connection retry to 89.36.31.219:27015
Connecting to 89.36.31.219:27015...
Connection accepted by 89.36.31.219:27015
************** NOTICE >>>>>>>>>>>>
** This server is set to allow an admin to run commands on your client. **
************** NOTICE <<<<<<<<<<<<

BUILD 4883 SERVER (0 CRC)
Server # 1316
faceti ceva cu el ca asa pierdeti lumea
Sus In jos
d0bErMaN
Moderator
d0bErMaN


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Localitatea : TIMISOARA
Hobby/Distractii : F0tb/\L, Counter-Strike, Live my life to the fullest ^^.
Stare de spirit : Always on top of things :))
Data de inscriere : 12/05/2012

Foaie de personaj
Player:

tzetze Empty
MesajSubiect: Re: tzetze   tzetze EmptyJoi Iun 21, 2012 3:10 pm

Posibil sa fie si adevarat, dar...
Un copy / paste mai dezvoltat nu ai gasit, asta e tot Shocked ??? , decat un slap probabil pentru ca era afk in baza,
si un kick pentru ocol (in cazul in care cel mai probabil era d2x2 si erai CT.) e doar un ex..
Poate ai luat un kick fara sa iti dai seama, pe care il meritai, te-ai intrebat?
De ce nu ai cerut si tu o explicatie ? Era suficient sa stim pentru ce.ai primit kick.
Data vitoare sa vi si tu cu ceva mai interesant decat un kick, repet, pe care poate il meritai...

Sus In jos
Tzetze
Activ member
Tzetze


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 38
Localitatea : .
Hobby/Distractii : Pescuit, Masini, Pariuri Sportive, etc
Data de inscriere : 05/02/2012

Foaie de personaj
Player:

tzetze Empty
MesajSubiect: Re: tzetze   tzetze EmptyJoi Iun 21, 2012 4:02 pm

tu esti codatul de pe server si intrai cu alte nickuri. asa ca numai latra degeaba. ca si guf era pe server si alti playeri afirmau ca esti codat. doar nu vroiai sa stau sa ma uit la tine si sa te aplaud. sau sa intram toti codati. asa ca latra cat vrei in continuare.
Sus In jos
Rogue
Activ member
Rogue


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 37
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Counter Strike si nervii altora...
Stare de spirit : Jah at my side
Data de inscriere : 05/04/2012

Foaie de personaj
Player:

tzetze Empty
MesajSubiect: Re: tzetze   tzetze EmptyJoi Iun 21, 2012 6:34 pm

interesant era sa faci si niste poze sau un demo tze. fara dovezi omu e liber sa joace, data viitoare fa poze sau demo si posteaza pe srv forum sa se poate puna ban.
Sus In jos
marix
New Member



Sex : masculin
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 33
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : CS
Data de inscriere : 26/05/2012

tzetze Empty
MesajSubiect: Re: tzetze   tzetze EmptyJoi Iun 21, 2012 7:13 pm

tzetze de unde sti tu ca jok eu cu cod in fine nu jok cu alte nume dekt cu bogdanss* si cu dana.ro si azi jukam pe aim_map nu eram afk in fine cand sunt cu asta pe server fac demo sa vedeti si voi ce face el ca are admin omu
Sus In jos
Tzetze
Activ member
Tzetze


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 38
Localitatea : .
Hobby/Distractii : Pescuit, Masini, Pariuri Sportive, etc
Data de inscriere : 05/02/2012

Foaie de personaj
Player:

tzetze Empty
MesajSubiect: Re: tzetze   tzetze EmptyJoi Iun 21, 2012 7:53 pm

lumea asta spunea ca joci codat. si mie mi s-a parut. era normal sa iau masuri. nu te da usa de biserica acuma ca nu este cazul. nu stau sa pierd vremea sa ma tocmesc cu tine pe aici. poti scriei n continuare ce doresti. eu am spus ce am avut de spus.
Sus In jos
Tzetze
Activ member
Tzetze


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 38
Localitatea : .
Hobby/Distractii : Pescuit, Masini, Pariuri Sportive, etc
Data de inscriere : 05/02/2012

Foaie de personaj
Player:

tzetze Empty
MesajSubiect: Re: tzetze   tzetze EmptyJoi Iun 21, 2012 7:56 pm

nu iese mereu in poze ma...sunt programe anti SS daca nu stiai... i-am facut unuia odata care avea aim clar, cu un glonte luase 8 consecutiv 2 runde la rand numai cap, clar avea aim. si in poze nu se vedea nimic. deci iti dai seama , mai ales daca alti playeri spun...trebuie sa rezolvi problema, altfel ies ei... si mai bine 1 decat mai multi.
Sus In jos
d0bErMaN
Moderator
d0bErMaN


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Localitatea : TIMISOARA
Hobby/Distractii : F0tb/\L, Counter-Strike, Live my life to the fullest ^^.
Stare de spirit : Always on top of things :))
Data de inscriere : 12/05/2012

Foaie de personaj
Player:

tzetze Empty
MesajSubiect: Re: tzetze   tzetze EmptyJoi Iun 21, 2012 9:44 pm

marix a scris:
tzetze de unde sti tu ca jok eu cu cod in fine nu jok cu alte nume dekt cu bogdanss* si cu dana.ro si azi jukam pe aim_map nu eram afk in fine cand sunt cu asta pe server fac demo sa vedeti si voi ce face el ca are admin omu

Esti unul si acelasi?
De unde pana unde marix pe forum atunci ?
Daca tot iti schimbi nick.ul saptamana de saptamana, sa nu te miri ca ajungi pe forum...
Daca chiar esti acel "bogdanss**" esti in regula.
Sper ca nu vi la noi cu "minciunele" ieftine... Sad
HF.
Sus In jos
Tzetze
Activ member
Tzetze


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 207
Varsta : 38
Localitatea : .
Hobby/Distractii : Pescuit, Masini, Pariuri Sportive, etc
Data de inscriere : 05/02/2012

Foaie de personaj
Player:

tzetze Empty
MesajSubiect: Re: tzetze   tzetze EmptyJoi Iun 21, 2012 10:57 pm

ce dreaq sa imi bat capul cu matrix si copilarii dastea din basme... usor e sa postezi reclamatie, insa sa ai dreptate e mult mai greu.
Sus In jos
Rogue
Activ member
Rogue


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 37
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Counter Strike si nervii altora...
Stare de spirit : Jah at my side
Data de inscriere : 05/04/2012

Foaie de personaj
Player:

tzetze Empty
MesajSubiect: Re: tzetze   tzetze EmptyJoi Iun 21, 2012 11:10 pm

din nou tze poteai sa ii faci demo, app doar informativ aim nu se vede niciodata in poze ca nu are cum, decat wallul si non-flash/smoke se vede. cu demo se vede clar daca un jucator are aim sau nu (ii zboara tinta). Ce e drept ca bogdanss joaca f bine, dar daca zici ca joci si cu dana.ro ar cam trebuii sa te banez pentru neprezentare de poze. ai iesit imediat ce ti-am facut pozele

EDIT : "Orice admin respectabil, inainte de banarea temporara sau definitiva, foloseste comanda de ss pentru a face jucatorului poze, in vederea verificarii faptului daca acesta foloseste wallhack sau nu.

Ca orice jucator respectabil, celui caruia i s-au facut poze:

- ori nu raspunde - pentru ca nu are Anti-SS, caz in care dupa 2 avertismente adminul ar trebui sa-l baneze temporar/definitiv;

- ori se cauta repede de poze, si vi le da.

De ce primiti pozele ? Ori jucatorul este clean lacrima, si nu ii este frica de a i se face ss la orice ora din zi, steam sau nonsteam, ori ... surpriza, are omu anti-ss.

Ce face acest mic script -? intercepteaza orice "tentativa" a clientului de CS de a face screenshot, opreste pentru vreo jumatate de secunda/o secunda procesul de SS, scoate automat wallul, apoi "da drumul" iar la procesul de SS, se face SS la client si nu apare nici un wal.

Toate bune si frumoase dar, jucatorul nu cunoaste cateva chestiuni, de care noi adminii ne legam imediat ca sa transformam banul intr-unul definitiv sau sa respingem cererea de uban.

Orice plugin fie ca este pentru adminmod, fie ca este pentru amxmodx, se bazeaza pe reguli. Interventia unui program extern Cstrike-ului intrerupe acest proces, astfel ajungandu-se la discrepante vizibile clar intr-o poza - care s-a jucat cu prelucrare foto le vede imediat.

Deci, acum vine mare explicatie:

Anti-SS functioneaza [ in general ] facand acelasi numar de poze pe cate sunt date in comanda de amx_ss imediat dupa cele facute de comanda.

Exemplu: amx_ss T3rmy 4 - caz real - deci omu are Steam sa fie clar - http://steamcommunity.com/profiles/76561197997584148

Cronologic va fi asa:

1. Prima poza facuta de comanda amx_ss cu wall
2. Prima poza facuta de anti-ss cu wall`ul dezactivat
3. A doua poza facuta de comanda amx_ss cu wall
4. A doua poza facuta de anti-ss wall`ul dezactivat
5. A treia poza facuta de comanda amx_ss cu wall
6. A treia poza facuta de anti-ss wall`ul dezactivat

Pe cele originale va aparea: pe prima poza nimic sau "You have been SS`d ..." in poza a doua - o data si pe poza a 3-a de 2 ori,? etc. pe prima neaparand DELOC. Asta pentru ca linia respectiva apare DUPA poza. exemplu jucator nick poza, urmariti cu atentie si veti vedea in poza 1 - nimic, in poza 2 - 1 linie, in poza 3 - 2 linii, in poza 4 - 3 linii

Pe cele facute de anti-ss va aparea linia respectiva pe prima poza o data, pe a doua de 2 ori si pe a treia de 3 ori [ ceea ce confirma faptul ca poza a 3-a facuta de anti-ss este facuta dupa poza a 3-a originala ], sau exemplu caz real T3rmy: prima poza oferita - nimic, a doua poza - 2 linii, pozele 3 si 4 - 4 linii

Fata de cele prezentate, in cazul de fata exista 2 elemente in plus, nementionate. Din pacate sunt lucruri ce tin de configurarea serverului, deci nu fac obiectul cazurilor generale.

Daca, pozele vi se par in regula, mai exista o optiune ... 50-50 sau suna un prie ... asta era in alta parte, un script de berificare poze http://www.freakz.ro/ss_checker.php

Faptul ca un jucator foloseste Steam pentru a juca pe serverele Dvs. sau va inmaneaza pozele la id-ul mentionat, sau le posteaza pe forum NU are consecinta ca jucatorul in cauza nu are Wallhack sau alt cod."

SURSA: http://www.lanr.net/infusions/extended_articles/readarticle.php?article_id=43
Sus In jos
Hassan
Activ member
Hassan


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 772
Varsta : 37
Localitatea : Ploiesti
Hobby/Distractii : Counter-Strike
Stare de spirit : EMO =))
Data de inscriere : 29/08/2008

tzetze Empty
MesajSubiect: Re: tzetze   tzetze EmptyVin Iun 22, 2012 1:11 am

Da Rogue multumim pt informatii TOPIC CLOSED

Care vad ca mai face reclamtie pt kick are BAN pe forum si BAN pe server.
Sus In jos
http://steamcommunity.com/groups/kappa
Cristian
Admin server
Cristian


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 1107
Varsta : 65
Localitatea : Bucuresti
Hobby/Distractii : Curse auto, Excursii, Comunicatii radio, Games...
Stare de spirit : :))
Data de inscriere : 13/08/2008

tzetze Empty
MesajSubiect: Re: tzetze   tzetze EmptySam Iun 23, 2012 8:33 am

Rogue a scris:
din nou tze poteai sa ii faci demo, app doar informativ aim nu se vede niciodata in poze ca nu are cum, decat wallul si non-flash/smoke se vede. cu demo se vede clar daca un jucator are aim sau nu (ii zboara tinta). Ce e drept ca bogdanss joaca f bine, dar daca zici ca joci si cu dana.ro ar cam trebuii sa te banez pentru neprezentare de poze. ai iesit imediat ce ti-am facut pozele

EDIT : "Orice admin respectabil, inainte de banarea temporara sau definitiva, foloseste comanda de ss pentru a face jucatorului poze, in vederea verificarii faptului daca acesta foloseste wallhack sau nu.

Ca orice jucator respectabil, celui caruia i s-au facut poze:

- ori nu raspunde - pentru ca nu are Anti-SS, caz in care dupa 2 avertismente adminul ar trebui sa-l baneze temporar/definitiv;

- ori se cauta repede de poze, si vi le da.

De ce primiti pozele ? Ori jucatorul este clean lacrima, si nu ii este frica de a i se face ss la orice ora din zi, steam sau nonsteam, ori ... surpriza, are omu anti-ss.

Ce face acest mic script -? intercepteaza orice "tentativa" a clientului de CS de a face screenshot, opreste pentru vreo jumatate de secunda/o secunda procesul de SS, scoate automat wallul, apoi "da drumul" iar la procesul de SS, se face SS la client si nu apare nici un wal.

Toate bune si frumoase dar, jucatorul nu cunoaste cateva chestiuni, de care noi adminii ne legam imediat ca sa transformam banul intr-unul definitiv sau sa respingem cererea de uban.

Orice plugin fie ca este pentru adminmod, fie ca este pentru amxmodx, se bazeaza pe reguli. Interventia unui program extern Cstrike-ului intrerupe acest proces, astfel ajungandu-se la discrepante vizibile clar intr-o poza - care s-a jucat cu prelucrare foto le vede imediat.

Deci, acum vine mare explicatie:

Anti-SS functioneaza [ in general ] facand acelasi numar de poze pe cate sunt date in comanda de amx_ss imediat dupa cele facute de comanda.

Exemplu: amx_ss T3rmy 4 - caz real - deci omu are Steam sa fie clar - http://steamcommunity.com/profiles/76561197997584148

Cronologic va fi asa:

1. Prima poza facuta de comanda amx_ss cu wall
2. Prima poza facuta de anti-ss cu wall`ul dezactivat
3. A doua poza facuta de comanda amx_ss cu wall
4. A doua poza facuta de anti-ss wall`ul dezactivat
5. A treia poza facuta de comanda amx_ss cu wall
6. A treia poza facuta de anti-ss wall`ul dezactivat

Pe cele originale va aparea: pe prima poza nimic sau "You have been SS`d ..." in poza a doua - o data si pe poza a 3-a de 2 ori,? etc. pe prima neaparand DELOC. Asta pentru ca linia respectiva apare DUPA poza. exemplu jucator nick poza, urmariti cu atentie si veti vedea in poza 1 - nimic, in poza 2 - 1 linie, in poza 3 - 2 linii, in poza 4 - 3 linii

Pe cele facute de anti-ss va aparea linia respectiva pe prima poza o data, pe a doua de 2 ori si pe a treia de 3 ori [ ceea ce confirma faptul ca poza a 3-a facuta de anti-ss este facuta dupa poza a 3-a originala ], sau exemplu caz real T3rmy: prima poza oferita - nimic, a doua poza - 2 linii, pozele 3 si 4 - 4 linii

Fata de cele prezentate, in cazul de fata exista 2 elemente in plus, nementionate. Din pacate sunt lucruri ce tin de configurarea serverului, deci nu fac obiectul cazurilor generale.

Daca, pozele vi se par in regula, mai exista o optiune ... 50-50 sau suna un prie ... asta era in alta parte, un script de berificare poze http://www.freakz.ro/ss_checker.php

Faptul ca un jucator foloseste Steam pentru a juca pe serverele Dvs. sau va inmaneaza pozele la id-ul mentionat, sau le posteaza pe forum NU are consecinta ca jucatorul in cauza nu are Wallhack sau alt cod."

SURSA: http://www.lanr.net/infusions/extended_articles/readarticle.php?article_id=43
Sa-mi arate si mie cineva o poza facuta pe server in care s-a fost dovedit ca cineva are cheat. Hai sa fim seriosi... Vii cu probe si martori atunci cand e vorba de cineva cu admin sau este cunoscut pe server. Personal am stat 20 de minute pe unul care avea wall si tragea head dupa head prin pereti. L-am banat dupa care a intrat din nou si mi-a tinut o morala ca e cel mai neprihanit jucator de pe toate serverele de cs si ca eu l-am nedreptatit. Zicea ca e fraier ala care mi-a dat admin. Jucam cu un alt nick... E relativa treaba cu probele solide si in general ramane la latitudinea adminilor care se afla in acel moment pe server. Se poate discuta pe server numai intre admini si e bine sa se consulte intre ei. Daca in schimb lenea e prea mare... In principiu nu trebuie ca in loc sa te joci, sa te transformi in vanator de codati. Nu se da upgrate la admin daca depistezi un anumit numar de codati. Asta nu insemana nici sa lasi toti brazilienii sa faca ce vor dar nici sa dai afara preventiv pe cine banuiesti tu ca s-ar putea sa aiba ceva....
Sus In jos
https://kappa.all-up.com
d0bErMaN
Moderator
d0bErMaN


Sex : masculin
Numarul mesajelor : 141
Varsta : 34
Localitatea : TIMISOARA
Hobby/Distractii : F0tb/\L, Counter-Strike, Live my life to the fullest ^^.
Stare de spirit : Always on top of things :))
Data de inscriere : 12/05/2012

Foaie de personaj
Player:

tzetze Empty
MesajSubiect: Re: tzetze   tzetze EmptySam Iun 23, 2012 12:19 pm

Cristian a scris:


Sa-mi arate si mie cineva o poza facuta pe server in care s-a fost dovedit ca cineva are cheat. Hai sa fim seriosi... Vii cu probe si martori atunci cand e vorba de cineva cu admin sau este cunoscut pe server. Personal am stat 20 de minute pe unul care avea wall si tragea head dupa head prin pereti. L-am banat dupa care a intrat din nou si mi-a tinut o morala ca e cel mai neprihanit jucator de pe toate serverele de cs si ca eu l-am nedreptatit. Zicea ca e fraier ala care mi-a dat admin. Jucam cu un alt nick... E relativa treaba cu probele solide si in general ramane la latitudinea adminilor care se afla in acel moment pe server. Se poate discuta pe server numai intre admini si e bine sa se consulte intre ei. Daca in schimb lenea e prea mare... In principiu nu trebuie ca in loc sa te joci, sa te transformi in vanator de codati. Nu se da upgrate la admin daca depistezi un anumit numar de codati. Asta nu insemana nici sa lasi toti brazilienii sa faca ce vor dar nici sa dai afara preventiv pe cine banuiesti tu ca s-ar putea sa aiba ceva....


Asa e !, ( sau asa ar fi normal sa fie)
Sus In jos
Continut sponsorizat





tzetze Empty
MesajSubiect: Re: tzetze   tzetze Empty

Sus In jos
 
tzetze
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» tzetze
» Tzetze
» reclamatie tzetze
» detalii tzetze.
» reclamatie tzetze

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
games.kappa.ro :: games.kappa.ro 1.6 Public Server :: Reclamatii admini-
Mergi direct la: